Specializace

Čím se zabýváme

Stomatologie

Stomatologie je odvětvím veterinární medicíny, která se zabývá diagnostikou, prevencí a léčbou onemocnění v dutině ústní zvířat. Zdraví ústní dutiny je klíčové pro celkové zdraví psa a kočky, a proto je důležité věnovat pozornost v péčí o zuby a dásně. Dnešní požadavky na veterinárního stomatologa obnáší komplexní diagnostické metody a řešení.

Několik klíčových aspektů stomatologie psa a kočky zahrnuje

1. Orální hygiena

Pravidelné čištění zubů je klíčové pro prevenci tvorby zubního plaku a kamene. Na trhu je dostupné široké spektrum zubních past, kartáčků a hraček určených pro hygienu dutiny ústní.

2. Pravidelná kontrolní vyšetření u veterinárního stomatologa

Ten může včasně odhalit onemocnění zubů a dásní a to již v ranných stadiích a tak doporučit profesionální ošetření dutiny ústní. Rychlá diagnostika a léčba jsou klíčové pro zachování ústního i celkového zdraví.

Abychom mohli nabídnout nejlepší péči v oboru veterinární stomatologie je třeba disponovat speciálním operačním sálem a technickým vybavením. Jako je samostatná anesteziologická jednotka s kompletním monitoringem životních funkci, plně digitálním intaorálním rentgenem, speciálním operačním stolem se
samostatnou výlevkou. Srdcem stomatologického pracoviště je stomatologická jednotka vybavená zubním ultrazvukem, turbinovou vrtačkou, vrtačkou s mikromotorem určenou zároveň i k leštění zubů a výplachem. Samozřejmostí je komplexní chirurgické a další drobné stomatologické instrumentárium. Před samostatným zákrokem je vždy provedeno rutinní vyšetření krevních parametrů ve vlastní laboratoři.

Pokud máte pocit, že váš zvířecí kamarád má problém s ústním zdravím, je důležité co nejdříve vyhledat pomoc veterinárního stomatologa. Profesionál vám tak může poskytnout konkrétní rady a doporučení pro péči o zuby a dásně vašeho mazlíčka.